HSMFAY050BO Feldherr foam tray for Star Wars X-Wing: TIE/rb Heavy
  • Visa
If you want to store a second Brute model, you have room for it in the compartment below.
For medium sized bases, you can use the second large rectangular compartment next to it.
Two compartments remain where you can store additional small fighter miniatures.
  • Each of the two small compartments is 70 mm long x 42 mm wide x 40 mm deep.
This Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).