HSMEYH080BO 80 mm Half-Size foam tray with 7 compartments
  • Visa
Ten produkt można również znaleźć tutaj:
This 80 mm mm high foam tray is divided into 7 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The 7 compartments have the following dimensions:
  • 2 compartments: 91 mm long x 62 mm wide x 70 mm deep
  • 2 compartments: 91 mm long x 53 mm wide x 70 mm deep
  • 2 compartments: 101 mm long x 54 mm wide x 70 mm deep
  • 1 compartment: 54 mm long x 37 mm wide x 70 mm deep
This Half-Size foam tray has the following dimensions: 275 mm x 172 mm x 80 mm total height (70 mm usable height + 10 mm foam base).