Tax included
In stock
Our Model Railroad Shop Has Moved!
👉 Visit the New Shop – Click Here 👈
  • Visa
You can also find this product here:
  • For H0 scale
  • 5 compartments for horizontal storage of locomotives, wagons, and vehicles
  • Dimensions of the compartments: approx. 550 mm long x 55 mm wide x 40 mm deep
  • Suitable for AUER Euroboxes with a base area of 60 x 40 cm
The foam insert has the dimensions: 570 mm x 370 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).