IWMFLL025BO 280 mm x 90 mm x 25 mm foam tray for board games with 12 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 25 mm high foam tray is divided into 12 compartments. It is particularly suitable for safely storing tabletop and board game miniatures, as well as other delicate models and small parts.
Game components can also be stored here neatly and securely.
The compartments have the following dimensions:
  • 6 compartments: 36 mm long x 19 mm wide x 15 mm deep
  • 6 compartments: 44 mm long x 36 mm wide x 15 mm deep
The foam tray has the dimensions: 280 mm long x 90 mm wide x 25 mm total height (15 mm usable height + 10 mm foam base).