HVMFIR050BO 218 mm x 147,5 mm x 50 mm foam tray for board games with 17 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 50 mm high foam tray is divided into 17 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 6 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 40 mm deep
  • 4 compartments: 55 mm long x 27 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 50,5 mm long x 27 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 50 mm long x 46 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 40 mm long x 21 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 46 mm long x 40 mm wide x 40 mm deep
This foam tray has the dimensions: 218 mm x 147,5 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).