HSMEDQ065BO 65 mm Half-Size foam tray with 14 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This foam tray features 14 compartments of different sizes.
The tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 65 mm total height (55 mm usable height + 10 mm foam base).
The 14 compartments have the following dimensions:
  • 2 compartments: 60 mm long x 71 mm wide x 55 mm deep
  • 4 compartments: 51 mm long x 71 mm wide x 55 mm deep
  • 4 compartments: 33 mm long x 36 mm wide x 55 mm deep
  • 4 compartments: 33 mm long x 30 mm wide x 55 mm deep