HSMEDN080BO 80 mm Half-Size foam tray with 20 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 80 mm mm high foam tray is divided into 20 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The 20 compartments have the following dimensions:
  • 2 compartments: 73 mm long x 53 mm wide x 70 mm deep
  • 8 compartments: 45 mm long x 33 mm wide x 70 mm deep
  • 10 compartments: 33 mm long x 33 mm wide x 70 mm deep
This Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 80 mm total height (70 mm usable height + 10 mm foam base).