HSBI035BO 35 mm Half-Size foam tray with 9 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This Half-Size foam tray is divided into 9 compartments with 3 different sizes. It is particularly suitable for elongated tabletop and board game miniatures with bases up to 40 mm like Guards of the Galadhrim™ Court, Uruk-hai™ Warriors and miniatures of similar size.
Game material can also be stored neatly and safely here.
The 9 compartments have the following dimensions:
  • 4 compartments: 105 mm long x 45 mm wide x 25 mm deep
  • 2 compartments: 105 mm long x 39 mm wide x 25 mm deep
  • 2 compartments: 45 mm long x 27 mm wide x 25 mm deep
  • 1 compartment: 39 mm long x 27 mm wide x 25 mm deep
This Half-Size foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).