HS060A008 Feldherr foam tray for Infinity The Game - 6 miniatures
  • Visa
This Feldherr foam tray has 6 compartments for the safe storage of "Infinity The Game" miniatures on 40 mm bases. The fine-pored foam provides reliable protection against damage – fragile parts stay intact, the color of painted models remains unharmed.
  • Each of the 6 compartments is 73 mm long x 80 mm wide x 50 mm deep. The four corner-compartments have one rounded corner each.
The foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 60 mm total height (50 mm usable height + 10 mm foam base).