HS055BF05BO 55 mm Half-Size foam tray with 16 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This Half-Size is divided into 16 compartments of the same size. It is best suited for tabletop and board game miniatures with bases up to 35 mm.
Game material can also be stored clearly and safely.
  • Each of the 16 compartments is 54 mm long x 35 mm wide x 45 mm deep.
This foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 55 mm total height (45 mm usable height + 10 mm foam base).