HS040I004BO 40 mm Half-Size foam tray with 9 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This Half-Size is divided into 9 different-sized compartments. It is best suited for elongated tabletop and board game miniatures (like warriors with musket, sword or lance) with bases up to 30 mm.
Game material can also be stored clearly and safely.
The 9 compartments have the following measurements:
  • 6 compartments: 90 mm long x 35 mm wide x 30 mm deep
  • 2 compartments: 90 mm long x 50 mm wide x 30 mm deep
  • 1 compartment: 50 mm long x 50 mm wide x 30 mm deep
  • This foam tray has the dimensions: 275 mm x 172 mm x 40 mm total height (30 mm usable height + 10 mm foam base).