FSMFDE145BO 145 mm Full-Size foam tray with 7 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This 145 mm high foam tray is divided into 7 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 2 compartments: 95 mm long x 36 mm wide x 135 mm deep
  • 2 compartments: 72 mm long x 55 mm wide x 135 mm deep
  • 1 compartment: 36 mm long x 36 mm wide x 135 mm deep
  • 1 compartment: 130 mm long x 60 mm wide x 135 mm deep
  • 1 compartment: 270 mm long x 165 mm wide x 135 mm deep
This Full-Size foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 145 mm total height (135 mm usable height + 10 mm foam base).