FSMEOU030BO 30 mm Full-Size foam tray with 66 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This Full-Size foam tray is divided into 66 compartments of the same size. The insert is ideal for the safe storage of small figures, such as soldiers, heroes and monsters in 15 mm scale, for various board games and tabletop systems.
You can also store game material (e.g. tokens or tiles) and other small parts neatly here.
  • Each of the 66 compartments is 34 mm long x 20 mm wide x 20 mm deep.
The foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 30 mm total height (20 mm usable height + 10 mm foam base).