FSFJ045BO 45 mm Full-Size foam tray with 30 compartments
  • Visa
The foam tray is optimally suited to store and transport miniatures from many boardgames and tabletop systems, and especially suitable for miniatures with 32 mm base.
The 30 compartments have the following dimensions
  • 8 compartments: 74 mm long x 32 mm wide x 35 mm deep
  • 16 compartments: 50 mm long x 32 mm wide x 35 mm deep
  • 6 compartments: 50 mm long x 46 mm wide x 35 mm deep
The Full-Size foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 45 mm total height (35 mm usable height + 10 mm foam base).