FSEB040BO 40 mm Full-Size foam tray with 50 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This Full-Size foam tray is divided into 8 compartments. The eight compartments of two different sizes are ideal to safely store standard miniatures in 28 mm scale from various board games and tabletop systems.
The 18 compartments have the following dimensions:
  • 10 compartments: 52 mm long x 25 mm wide x 30 mm deep
  • 40 compartments: 40 mm long x 25 mm wide x 30 mm deep
The foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 40 mm total height (30 mm usable height + 10 mm foam base).