FSBR035BO 35 mm foam tray with 34 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
This foam tray has 34 compartments of different sizes. It is ideally suited for safe and clear storage of tabletop and board game miniatures with round or square base up to 25 mm.
The 34 compartments have the following measurements:
  • 16 compartments: 50 mm long x 25 mm wide x 25 mm deep
  • 12 compartments: 54 mm long x 40 mm wide x 25 mm deep
  • 4 compartments: 79 mm long x 28 mm wide x 25 mm deep
  • 2 compartments: 75 mm long x 28 mm wide x 25 mm deep
  • The foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 35 mm total height (25 mm usable height + 10 mm foam base).