FS050A111 Feldherr foam tray for Maggotkin of Nurgle - 24 compartments
  • Visa
On this Full-Size foam tray, you have space for up to 24 miniatures from your army. The insert is particularly well suited for infantry on up to 40 mm base like Nurglings, simple Plaguebearers (without command group miniatures like Herald of Nurgle, Musicians, and Standard Bearer), and character models like the Spoilpox Scrivener and models with similar dimensions.
  • Each of the 24 compartments is 60 mm long x 45 mm wide x 40 mm deep.
The foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).