FS040A025 Feldherr foam tray for Fallout: Wasteland Warfare - 45 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
On this Feldherr foam tray you have space for up to 45 Fallout: Wasteland Warfare miniatures. The insert is especially suitable for storing miniatures on 30 mm base and similar sized models.
The 45 compartments have the following dimensions:
  • 18 compartments: 39 mm long x 25 to 30 mm wide x 30 mm deep
  • 9 compartments: 37 mm long x 25 to 30 mm wide x 30 mm deep
  • 18 compartments: 49 mm long x 25 to 30 mm wide x 30 mm deep
The Full-Size foam tray has the dimensions: 345 mm x 275 mm x 40 mm total height (30 mm usable height + 10 mm foam base).