FS035C4BO 35 mm Figure Foam Tray with base and 28 slots for larger tabletop models
  • Visa
You can also find this product here:
Foam tray with c-slot design. The slots have a conical footprint. We have the slots arranged space-saving and optimizing the distances between the slots. The 35 mm depth of the foam is result from 10 mm foam bottom and a foam tray with 25 mm effective depth.
Slot size:
width 30 / 40 mm
length 54 mm
The conical cut-out shape provides extra space for your miniatures.
  • Dimension: 275 mm x 345 mm x 35 mm