DKMEPT085BO 300 mm x 150 mm x 85 mm foam tray for board games - 6 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
Two inserts next to each other form a board game insert in AB format (300 mm x 300 mm). Therefore they also fit into the Feldherr storage boxes for board games.
The 6 compartments have the following dimensions:
  • 3 compartments: 55 mm long x 37 mm wide x 75 mm deep
  • 2 compartments: 95 mm long x 61 mm wide x 75 mm deep
  • 1 compartment: 130 mm long x 110 mm wide x 75 mm deep
The foam tray has the dimensions: 300 mm x 150 mm x 85 mm total height (75 mm usable height + 10 mm foam base).