CP130A001 500 mm x 500 mm x 130 mm Feldherr foam tray for 100 small bottles
  • Visa
You can also find this product here:
The 130 mm high insert holds up to 100 small bottles. Whether the bottles are filled with liquors, spirits, essences, spices, extracts or decorative sand, the compartments are suitable for most 50 ml plastic or glass bottles.
  • Each of the 100 compartments is 40 mm long x 40 mm wide x 120 mm deep.
The foam tray has the dimensions: 500 mm x 500 mm x 130 mm total height (120 mm usable height + 10 mm foam base).