BJMEZM045BO 293 mm x 219 mm x 45 mm foam tray for board games with 21 compartments
Tax included
Low stock
  • Visa
This 45 mm mm high foam tray is divided into 21 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 5 compartments: 121 mm long x 77 mm wide x 35 mm deep
  • 4 compartments: 46 mm long x 39 mm wide x 35 mm deep
  • 2 compartments: 27 mm long x 35 mm wide x 35 mm deep
  • 1 card compartment: 121 mm long x 77 mm wide x 35 mm deep
  • 1 card compartment: 108 mm long x 75 mm wide x 35 mm deep
  • 1 compartment: 62 mm long x 35 mm wide x 35 mm deep
  • 1 compartment: 51 mm long x 17 mm wide x 35 mm deep
  • 1 compartment: 47 mm long x 38 mm wide x 35 mm deep
  • 1 compartment: 46 mm long x 40 mm wide x 35 mm deep
  • 1 compartment: 47 mm long x 15 mm wide x 35 mm deep
  • 1 compartment: 46 mm long x 11 mm wide x 35 mm deep
  • 2 compartments, one side rounded: approx. 30 mm long x 17 mm wide x 35 mm deep
This foam tray has the dimensions: 293 mm x 219 mm x 45 mm total height (35 mm usable height + 10 mm foam base).